Talousraportit hallitukselle

Johtamisen ja seurannan talousraporttien luku- ja kirjoitustaidon tehokurssi yrittäjille, toimitusjohtajille, tuotannosta ja markkinoinnista vastaaville, hallitusten jäsenille sekä talouden ja hallinnon ammattilaisille.

Tämä päivä tarjoaa eväät Sinulle, joka tunnet olevasi kuin hukkumassa omista järjestelmistä saatavan taloustiedon tulvaan ja samanaikaisesti nääntymässä tiedon nälkään ympärilläsi toimivien kilpailijoiden talousluvuista ja markkinoiden kehitystä ym. toimintaympäristön muutoksia kuvaavista tärkeistä tiedoista.

Ydinsisältö: ”Talousraportit hallitukselle” –päivän jälkeen tiedät, miten:
  • Hallituksen päättämät odotukset mallinnetaan
  • Odotusten ja toteuman eroista raportoidaan
  • Taloudesta raportoidaan numeroitta – väreillä, graafisesti, suhteellisesti, emotionaalisesti
  • Tehdään stressitestejä tulevista ongelmatilanteista selviytymissuunnittelua varten
Koulutuksen jälkeen osaat myös jalkauttaa hallituksen päättämät aikomukset koko henkilöstölle ja tiedät, miten tavoitteiden toteutumista seurataan ja kuinka niistä hallitukselle raportoidaan.

KOULUTTAJA:
Riku Lehtinen, yrityssuunnittelija, LJK, Tuloksentekijät Oy
Koulutuksen järjestää YritysAkatemia

OHJELMA JA AIKATAULU:
Talousraportit hallitukselle